Učitel (Afričan) v Polné měl tuberkulózu! Ve škole mohl nakazit 250 dětí, nemoc tajil!

 Zdroj: 31.3.2017 TV Nova, http://tn.nova.cz/clanek/ucitel-v-polne-mel-tuberkulozu-ve-skole-mohl-nakazit-250-deti.html

Nepříjemnou situaci řeší na základní škole v Polné na Jihlavsku. Žáky druhého stupně tam jedno pololetí učil cizí jazyk i rodilý mluvčí z Afriky – ten se ale už několik měsíců léčí s nebezpečnou tuberkulózou. Více než 200 dětí kvůli tomu musí na vyšetření a kontroly.

Rodilý mluvčí z Afriky pracoval na základní škole v Polné na Jihlavsku asi půl roku, děti učil angličtinu. V současné době se však tento 21letý muž léčí v nemocnici s nebezpečnou infekční nemocí – tuberkulózou.

„Můžu potvrdit, že na plicním oddělení máme už druhým měsícem pacienta s tuberkulózou,“ sdělila mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.Škola už musela přijmout rozsáhlá opatření. „My jsme se dohodli s panem primářem, že provedeme u dětí, se kterými přišel do bližšího styku, kontrolu, jestli není ta nemoc i u nich,“ prohlásil ředitel základní školy v Polné Zdeněk Dvořák.

Na kontroly a vyšetření teď bude muset přes dvě stě dětí. Rodiče mají strach, což dokazuje i anketa. „Nelíbí se mi to, jsem hodně překvapená,“ uvedla jedna matka. „To víte že mám strach, ale myslím, že to dobře dopadne,“ doufá jiná.

Tuberkulóza je nebezpečná nemoc, která napadá hlavně plíce. Může ale postihnout i jiné části těla. Šíří se vzduchem, když člověk s aktivní formou tuberkulózy kašle, kýchá nebo jiným způsobem rozšiřuje své sliny. Léčba trvá několik měsíců. Pokud se ovšem tuberkulóza neléčí, končí ve více než polovině případů smrtí.

Comments are closed.