Jurečka tak reagoval na úterní informaci o mobilních tarifech ministerstva financí, kterou se jeho šéf Andrej Babiš (ANO) pochlubil na Twitteru. [celá zpráva]

„Jako daňového poplatníka mě těší, že ministerstvo financí zvládlo vysoutěžit levnější volání, ale jde to rychleji a levněji,“ vzkázal Jurečka svému kolegovi z vlády na Facebooku.

Od srpna 2015 má celý resort neomezené volání za 50 korun, neomezené volání a 10 GB dat za 70 korun. Za data tak zemědělství platí o 35,78 % méně než Babišův resort, podotkl Jurečka.

 Srovnání jednotkových cen mobilních služeb
 Resort/rok Neomezený hlasový tarif Datový tarif s FUP 3 GB Datový tarif s FUP 10 GB
Finance/2013 707 Kč 449 Kč 1208 Kč
Finance/2017 54 Kč 32 Kč 109 Kč
Zemědělství/2014 50 Kč  70 Kč

„A věřím, že to v létě ještě dokážeme snížit,“ podotkl ministr zemědělství. „Doufám, že stejnou efektivitu nemají na MF i u daní,“ rýpl si do Babiše.

Marian Jurečka

v úterý

Jako daňového poplatníka mě těší, že MF zvládlo vysoutěžit levnější volání,ale jde to rychleji a levněji.
Pro celý rezort Ministerstva zemědělství máme od srpna 2015 cenu 50 Kč neomezené volání (tj. o 7,41% méně než MF) a 70 Kč za 10GB dat(tj. o 35,78% méně než MF).A věřím, že to v létě ještě dokážeme snížit. Co mě však netěší, že odpovědné MPO nebylo schopné docílit podobné cenové revoluce i pro běžné občany.

Doufám, že stejnou efektivitu nemají na MF i u daní😉.

Ministerstvo financí budou mít volání za 54 korun

Ministerstvo financí v úterý oznámilo, že se mu podařilo od roku 2013 snížit pro sebe ceny mobilních tarifů o více než 90 procent. [celá zpráva]

Babiš následně na sociálních sítích sklidil od lidí kritiku za způsob, jakým oznamuje, že ministerští úředníci volají za zlomek ceny, jakou platí běžní občané. Babiš na to opáčil, že možnost vyjednat si dobrou cenu má přece každý. [celá zpráva]

Za neomezený hlasový tarif mu má operátor nově účtovat 54 korun. V případě datových tarifů ministerstvo financí zaplatí 32 korun u limitu 3 GB a 109 korun u limitu 10 GB.

Finance dosud využívaly služeb více operátorů. Tentokrát však ministerstvo financí nakoupilo služby od jednoho operátora, a to i pro resortní organizace jako Generální finanční ředitelství, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových či Generální ředitelství cel.

Za čtyřletý kontrakt finance zaplatí celkem 22,63 miliónu korun bez DPH.