Klikař Novotný a ,,koště Foldyna“: Expert to nevydržel a…

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov okomentoval slovní bitku v aréně Jaromíra Soukupa mezi poslancem Jaroslavem Foldynou a starostou pražských Řeporyjí Pavlem Novotným (ODS). Ozval se také aktivista Tomasz Peszynski a v diskusi pod jeho příspěvkem poté padala slova jako „ha*zlové“ a „Soukupova stoka“.

Novotný a ,,koště Foldyna": Expert to nevydržel a...
Foto: TV Barrandov
Popisek: Pavel Novotný, Jaroslav Foldyna, Jaromír Soukup
V Aréně Jaromíra Soukupa na televizi Barrandov to ve středu večer místy vypadalo jak v boxerském ringu. Vzhledem k tomu, že do pořadu dorazil poslance Jaroslav Foldyna, jenž momentálně hájí barvy SPD Tomia Okamury a miluje box, nebylo se co divit. Tím spíš, že proti němu stál v pomyslném druhém rohu starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS), jenž neváhal Foldynu nazvat „koštětem“. V těch chvílích Foldyna hrozil, že nechá ve studiu zhasnout a s Novotným si to vyřídí. V tě chvílích by se napětí dalo krájet.

Chovejte se slušně, nebuďte drzej, není tu tak velká vzdálenost mezi náma,“ otočil se Foldyna v jednu chvíli od stolečku na vedle stojícího starostu Novotného. „Nevyhrožuj mi tady, z tebe si můžu dělat akorát tak srandu, ty koště,“ kontroval Novotný.

Přeli se např. o osvobození Prahy v závěru druhé světové války a o roli hitlerovských Vlasovců, kteří tehdy pomohli účastníkům Pražského povstání proti Němcům.

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov konstatoval, že podobnou „rvačku“ si zřejmě lid žádal. Zvláště v době karanténních opatření, kdy bylo společenské vyžití celého národa notně utlumeno. Prozradil však, že jeho šálek čaje to nebyl.

„Jako Kotel, Jílková…. Je jedno jaké padají argumenty. Je to taková ta atmosféra těsně před ranou pěstí. Hospodský rvačky uvolňují frustraci. Asi to potřebujeme. Zvláště teď po koronaviru. Sledovanost bude velká. Ale já jsem to dal jen chvilku. Nedělá mi to dobře,“ uvedl Petrov na sociální síti Facebook.

Vedle Novotného dorazil do vysílání také pražský pirátský primátor Zdeněk Hřib a komunistický poslanec Leo Luzar. Na pořad upozorňoval také aktivista Tomasz Peszyňski.

„U Jaromíra Soukupa zleva Novotný, Hřib, Soukup a pak Foldyna a Luzar. Všimněte si barvy roušek u Foldyny a Luzara. Náhoda? Nemyslím si,“ napsal.

V diskusi pod jeho příspěvkem zaznělo, že „Novotný je šašek, ale Hřib by tam chodit neměl. Legitimizuje se tím ta Soukupova stoka“.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments