Dobré poledne ze zasedání Zastupitelstva MČ Praha 9

SPD Praha mapuje politická témata na devítce. První zvláštností je takřka 37% pro ODS, dalším je skoro se 17% TOPSTAN. Zasedání jsou klidná a opoziční Piráti nemají témata, protože pravda a láska už zde dávno zvítězila. Na úvod zasedání vystoupili občané ze Střížkova, kteří si stěžovali na kriminalitu Ukrajinců na Bílinské ulice. Dochází k rušení nočního klidu, fyzickým potyčkám, krádežím, přepadením. Občané nejsou spokojeni ani s činností Městské Policie Praha 9. Radní pro bezpečnost potvrdil jejich obavy: Městskou policii řídí pirátský magistrát, Policie ČR má pouhých 13 autohlídek na celou Prahu a z Bílinské se stala no go zóna! Kriminalita na Praze 9 včetně loupežných přepadení je problém více než 10 let a celou tu dobu ředitel Městské Policie Praha 9 Vlastimil Olič nepřijal dostačující opatření. Necháme si to od magistrátu líbit? Je to výzva, abychom se tím zabývali. 6. 11. 2019 bude problematika projednána na Kontrolním výboru při ZMČ Praha 9 za účasti členů Bezpečnostní komise při Radě MČ Praha 9 a ředitele MP Praha 9 Vlastimila Oliče. Bude-li to jen trochu možné, na jednání přijdu.

Souvisejícím problémem je nedostatek bytů pro Čechy v hlavním městě. Skutečně pokud si projdete v ARESu statutární orgány Společenství vlastníků jednotek na Praze 9, zjistíme, že spousta z nich má ruská a ukrajinská jména. Znamená to, že neustávají výstavba bytů v Praze slouží hlavně cizincům na úkor Čechů. Ti totiž na byty za 5 milionů korun většinou nemají.

Ptejme se, co je na tom špatně? Přicházíme o veřejný prostor, zeleň a betonová totalita kazí tvář našeho města. Z kriminálního pohledu by bylo zajímavé zjistit, jak noví cizinci platí své byty, jaká je cesta peněz a zda jsou to legální peníze?

Opět se na příkladu Prahy 9 ukazuje, že Praha by měla stavět namísto developerů. Praha si určí, kde chce parky, zeleň, občanskou vybavenost, nemocnice atd. A pokud chce někde soukromý vlastník pozemku stavět, vytvoří joint-venture s městem. To se nyní daří na Praze 11, kde se developer Passerinvest podělí o byty na Roztylech s městem. Vzniknou tak nové obecní byty.

Dalším příkladem z Prahy 9 je odmítnutí modrých zón. Maximálně jsou zde smíšené zóny, kdy přes den může parkovat kdo chce a v noci patří město místním.

Radní dnes široce diskutovali náš projekt občanských hlídek, který by napomohl bezpečnosti v této městské čtvrti.

Potkali jsme na zasedání Zastupitelstva MČ Praha 9 zastupitele a zároveň prezidenta České hasičské jednoty Ing. Vasila Silvestra Pekara. Dozvěděli jsme se od něho, že Praha v podstatě rezignovala na rozvoj dobrovolného hasičstva na území hlavního města. A my s ním souhlasíme. Namísto takzvaného zevlování na ulici by se děti mohly věnovat této prospěšné činnosti, dobrovolní hasiči by v daleko větší míře organizovali hasičský sport i pro děti.

Tím se dostáváme k tématu, které tak úzce nesouvisí s Prahou 9, leč týká se našich dětí : gretenismus. Greta Thunbergová chce znovu zavést komunismus a fašismus zákazů. Přitom by stačilo, aby naše děti s naší dopomocí namísto demonstrací za totalitu a zákazy šli a sázeli nové stromy. Rovněž již 300 let probíhající meliorace. Napravování vodních toků, vysušení mokřadů, jezírek, chybějící lesoparky, zničený přírodní koloběh by mely být středem zájmu mladých lidí z klimastávek. Co si o tom myslíte vy?

Comments are closed.