Právě zasedá Zastupitelstvo hl. m. Praha

Navrhl jsem bod do programu jednání s názvem Rušení pohotovostí v hl.m. Praha. Jsem zde jako občan hlavního města a také zastupitel Prahy 11. Na Praze 10 bojuji za zachování pohotovosti v Malešické, na Praze 11 za pohotovost v Šustově ulici. To jsem vám slíbil.

Rada hl.m. Praha tvrdí, že pohotovosti nepotřebuje. Na Praze 11 stojí pohotovost 6,5 milionu Kč ročně. To není mnoho pro dobrou věc. Praha 11 ji dále neutáhne, chceme proto, aby magistrát pohotovost proplácel. Nejbližší spádová pohotovost je na Praze 4 v Krčské nemocnici. Ta je přetížená a čeká se tam běžně čtyři a více hodin a mamky s dětmi tam nočním autobusem cestují déle než hodinu.

Rovněž spádová pohotovost Prahy 10 v nemocnici na Vinohradech je přetížená. Když už vybíráte daně od lidí a neustále je zvyšujete, dejte alespoň lidem tuto službu.

Bod si osvojil zastupitel Ondřej Prokop, kterému tímto děkuji. Zda projde na program jednání záleží na vůli zastupitelů. Ukáže se, kdo myslí na lidi a komu jsou zájmy lidí cizí. Bojuji za vás a vaše práva. Váš Robert Vašíček, zastupitel Prahy 11

Comments are closed.