Nevhodný pokus o vykázání ze ZMČ Praha Slivenec

Jak jsem na zasedání Zastupitelstva hl.m. Praha paní starostce Plamínkové slíbil, dorazil jsem dnes na zasedání Zastupitelstva městské části Praha – Slivenec. Jsem veřejným kritikem jejích kroků, ať už se jedná o nevhodnou revitalizaci skládky ve Velké Chuchli, tak snaha o kácení Petřína pro její developerské záměry.

Paní starostka se mě pokusila vykázat z jednání, dokud ji tajemník nevysvětlil, že zásada veřejnosti zasedání znamená skutečně kdokoli. Zákon o hlavním městě Praze sice hovoří o tom, že je určeno obyvatelům konkrétní městské části . Nicméně zásada veřejnosti je prostě pro všechny. Je to teprve druhá městská část, kde jsem s pokusem o vykázání setkal. Považuji to za nevhodné.

Hned zpočátku jednání podrobila paní starostku kritice její vlastní zastupitelka Milena Holmanová. Upozornila na neexistenci bodu interpelace a krácení práv občanů Slivence ze strany paní starostky. Ta zvítězila takřka s 90% hlasů. To je určitě zajímavý výsledek.

Zaujalo mě množství občanů, kteří přišli na zasedání. Třináct lidí na malou městskou část není málo. Tolik najednou nechodí ani k nám na Prahu 11.

Comments are closed.