Zúčastňuji se zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4

Pozoruji obrovskou podobnost největších čtvrtí Praha 4, 5, 10 a 11. Narozdíl od malých městských částí fatální odtržení od reality občanů, snaha zdanit parkování, převraty mezi pragmatiky a marxisty. Pragmatiky ve smyslu podnikatelských koalic a marxisty ve smyslu přístupu ke správě obce a jejím nařízením vůči občanům. Na Praze 10 a 11 fungují hybridní modely mezi oběma systémy, naopak na Praze 4 a 5 proběhly převraty ve prospěch pragmatiků. Ty na Praze 4 vede dlouholetý hráč ODS Zdeněk Kovařík. Ten je na radnici od roku 1990, je dnes radním Prahy 4 a navíc tajemníkem Prahy 1.

Opozice v čele s předsedou Strany zelených Petrem Štěpánkem a Piráty pořádně zatápí nové pragmatické koalici. Opětovně dnes Kovaříka obvinil z bydliště na Praze 13, starostku Irenu Michalcovou, že bydlí v privatizovaném bytě u nás na Praze 11 u merra Opatov. Opozice také dnes vyzvala koalici, aby zrušila odměny za výbory těm členům, kterina výbory nechodí.

Nyní jsme v bodu interpelace občanů. Pořádně to schytal Josef Svoboda, zvolený za KDU-ČSL. Právě on poslal k ledu bývalou koalici, protože ho šikanoval druhý lidovecký zastupitel Tomáš Kaplan. Vyštval ho i z KDU-ČSL. Moc se mu to nevyplatilo, nyní sedí v opozici.

Nyní jeden z obyvatelů Hodkoviček, pan Frajer upozornil na brutalistickou betonovou výstavbu společnosti Ekospol s tichým souhlasem zdejší radnice.

Je to všude stejné. Jak tedy dál? Na místě obyvatel Prahy 4 jsem pro zrušení modrých zón a řešení parkování v klidu zkapacitněním stávajících parkovišť.

Dále zde chybí domovy seniorů. Jediný domov důchodců je ostudou čtyřky. Chybí zde bezplatná sportoviště. Moc rád bych pomohl, ale neumím se naklonovat. Přátelé, najdou se mezi vámi bojovníci za čtyřku?

Celkově se cítím z Prahy 4 smutný a to mě dnes ještě čeká Praha 8, Řepy, Štěrboholy a Újezd. Snad to přežiju a ostatní městské části mě potěší více

Comments are closed.