Bod Klánovická spojka na zastupitelstvu MČ Praha – Klánovice

Vystoupil jsem na zasedání Zastupitelstva MČ Praha – Klánovice v bodu Klánovická spojka. Ta má propojit Klánovice, Šestajovice a dálnici D11. Tento přivaděč poslouží k výstavbě logistických center a k zástavbě polí vůkol. Navíc přetne Klánovice stejně jako dálnice D1 rozdělila Prahu 11 na Jižní Město I. a II. Přirovnal jsem ji k Vestecké spojce. Na jejím příkladu dnes dokumentuji, proč by zastupitelé měli navštěvovat zastupitelstva ostatních městských částí. Pod vlivem souhlasného stanoviska radnic Prahy 11, Újezda a Šeberova jsem považoval Vesteckou spojku za řešení každodenní dopravní zácpy na křižovatce Opatovská – Ke Kateřinkám.

NaŠeberovském zastupitelstvu jsem s určitými výhradami spojku podpořil, nicméně Vestečtí mě pozvali a přesvědčili, že spojka přinese enormní dopravní zátěž i na Prahu 11.

Argumentoval jsem v Klánovicích také pomocí naší D1. Ta vytváří ozvučnici a spolu se zástavbou vrhá hluk os projíždějících aut na obyvatele Jižního Města I.

Klánovičtí spojku opakovaně odmítli. Nedivím se jim. Hrozí totiž také spojení naší Vestecké spojky a Klánovické spojky pomocí propojky, která z nich vytvoří malý dálniční obchvat Prahy mezi dálnicemi D1 a D11. Co si o tom myslíte vy?

Comments are closed.