Srdečně zdravím ze zasedání Zastupitelstva MČ Praha 4

Jednání je podobné jako u nás na Praze 11. Opozice doplňuje řadu bodů do programu schůze a proto se o něm jedná už přes hodinu. Čtyřka je tedy skutečně veselá městská část 🙂 Střet se vede o vzdělání starostky, plat místostarosty a řadu dalších pochybení radnice. Na Praze 4 není dobro ani koalice, ani pirátská a zelená opozice. Takže si moc nevyberete. Největší zlo jsou modré zóny, které aktuálně šikanují také občany Prahy 11, kde jsem zastupitelem.

Jeden ze zastupitelů Prahy 4 mně dnes argumentoval: modré zóny jsou rozhodnutí Prahy 4. A já tvrdím nikoli: Praha 4 je městská část, to slovo část je důležité a její rozhodnutí mě jako občana hlavního města omezuje a je to sprosté. Modré zóny jsou sprosté, protože si tady hrajeme na 57 samostatných měst a městeček. Když jedu na polikliniku na Prahu 4, ve vlastním městě jsem cizinec. A to je nepřijatelné. Hluboce se stydím za všechny, kteří chtějí vydírat peníze z kapes občanů za něco, co už si lidi jednou zaplatili z daní. Hamba jim.

Vraťme se k Praze 4. Občané dnes přinesli k projednání petici proti neustálému zvyšování cen tepla ze strany 4. Energetické, a. s. ve vlastnictví Prahy 4. Městská část kupuje teplo od překupníků a posléze vícenáklady přenese na nebohé obyvatele Prahy 4. A je to koukám všude stejné.

Chcete recept na volby 2022? Pojďme zrušit modré zóny na čtyřce a zlevnit lide bydlení. To úplně stačí. A pro nás z jedenáctky : nenechme se kasírovat za parkování, Městská Policie Praha ani provozovatel parkování v životě nepostavil jediné parkovací místo. Co si o tom myslíte vy?

Comments are closed.